/ Попередня

Корисна інформація щодо епізоотичної роботи

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ТВАРИН

Щеплення проти сказу своєму домашньому улюбленцю ви можете зробити безкоштовно за наступною адресою:

 м. Київ, вул. Волинська,12,
відділ по боротьбі зі сказом тварин, який розташований у будівлі ветеринарної клініки (на гугл-мапі – «Міська клініка дрібних тварин»).

Графік роботи:
 щоденно, з 10.00 до 16.00, крім вихідних та святкових днів. Обідня перерва з 13.00 до 14.00.

 

Висвітлення проблеми сказу у м. Києві

ІНФОРМУВАННЯ ПРО ПТАШИНИЙ ГРИП

Для інформування про випадки масової загибелі птиці просимо вас звертатись за наступними номерами телефонів:

- робочі дні з 8.00 до 17.00 - за № 044-244-76-00;
- вихідні дні, робочі дні з 17.00 до 08.00 – за номером 044-228-08-31.

Нагадуємо, що пташиний грип - гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту і як результат - загибель птиці. Збудник грипу птиці - PHK-вірус, за комплементзв'язувальним антигеном споріднений з вірусом типу A людей і тварин. Визначені віруси пташиного грипу можуть інфікувати людину і являють значний ризик для її здоров'я.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО СКАЗУ

Нагадуємо, що сказ – гостре вірусне захворювання, що є одним з найбільш поширених в Україні природно-осередкових захворювань ссавців і складає важливу медико-ветеринарну проблему. Вірус сказу може передаватись не лише через укус, а також і при осли¬ненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна за¬разитись від тварини, яка не є хво¬рою, а є лише носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потра¬пити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній по¬дряпині, і цього вже досить, щоб ві¬рус потрапив у кров.

Враховуючи те, що м. Київ з усіх боків межує з лісопарковими зонами , які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки та ін.) даний факт становить серйозну загрозу для епізоотичного благополуччя. Епізоотологічною особливістю сказу є періодична повторюваність епізоотії, сезонність та циклічність. Провідну роль в епізоотичному процесі відіграють лисиці, які є носіями збудника та забезпечують постійну його циркуляцію в природі. Зазвичай протягом року спостерігається 2 піки захворюваності, що пов’язані з біологією лисиць – основного резервуару збудника рабічної інфекції. Перший припадає на січень-лютий-березень, що співпадає з гоном лисиць, другий – на осінньо-зимовий період, коли популяція лисиць поповнюється молодими особинами.

Однією з найважливіших екологічних та епідеміологічних особливостей сказу природного типу є простежувана синантропізація лисиць та активна адаптація цього виду тварин до зміненого людиною екологічного середовища. Лисиці водяться не тільки в дикій природі, але й в культурних ландшафтах, на околицях міст. Наближення місць мешкання лисиць до населених пунктів спричиняє контакти з собаками. В таких умовах зростає можливість передачі вірусу, в тому числі й до людини. Собаки та коти являються потенційним джерелом та переносником інфекції в населені пункти і тваринницькі об’єкти. Особливо слід врахувати епізоотичну роль котів, які мають схильність до бродяжництва та спільні з лисицями місця здобування корму.

Вакцинація врятує життя

Саме так, специфічної терапії захворювання на сказ не існує у світі. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано. На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеп¬лень проти сказу залишається пріоритетною. Отже, нещеплені домашні тварини створюють також великий ризик. Профілактичні рекомендації прості і їх не важко виконати – зробити щеплення домашнім улюбленцям!