⇒ Попередня

Новини

13 червня 2024

У Києві посилюють контроль за безпечністю харчових продуктів у літній період

Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  КМДА у Києві під головуванням Петра Пантелеєва розглянула питання  забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення міста Києва в літній період.

Керівник ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Сергій Чумак повідомив присутніх про критичний стан із захворюваністю, пов’язаною із порушеннями виготовлення, зберігання і транспортування харчових продуктів. 

Про численні порушення, виявлені під час моніторингу торгівлі на ринках і ярмарках Києва повідомив Начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан. 

Зокрема, починаючи з минулого року в Києві було зафіксовано погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на сальмонельоз. Протягом минулого року в столиці було зафіксовано 13 спалахів гострих кишкових інфекцій (ГКІ)/харчових отруєнь, у тому числі 11 спалахів сальмонельозу (8 з них у літній період). Під час спалахів всього постраждало (захворіло) 87 осіб, у тому числі 20 дітей. Спалахи були пов'язані із закладами громадського харчування - 4, із закладами торгівлі/виробництва харчової продукції - 6 спалахів, серед яких 5 пов`язані з торгівельною мережею. 

Негативна тенденція зберігається і у поточному році: за 4 місяці зареєстровано 3 спалахи ГКІ, серед них 2 - сальмонельозу (в тому числі пов’язаний з великою торгівельною мережею), 1 - ротавірусної інфекції у вихованців закладу освіти.

Учасники винесли рішення посилити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, працівниками торгівлі, громадянами, які здійснюють обіг харчових продуктів на території м. Києва вимог законодавства про харчові продукти, зокрема, щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарно-санітарних правил.

Представники Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві наполягають, що необхідно заборонити реалізацію на ярмарках у теплу пору року швидкопсувних продуктів (ті, що втрачають свої якості після закінчення обмеженого періоду часу під впливом умов навколишнього середовища і вимагають дотримання особливих умов транспортування та зберігання). Це пов’язано з прогнози Українського гідрометеорологічного центру щодо зростання середньодобової температури навколишнього середовища. Ще один потенційний ризик псування продуктів пов'язаний із перебоями у електропостачанні. Зокрема це стосується забезпечення умов зберігання харчових продуктів на стаціонарних потужностях, переробних підприємствах тощо.

Також учасники зауважили на необхідності довести до операторів ринку (суб’єктів господарювання) з виробництва та обігу риби та рибної продукції інформацію щодо необхідності вироблення лише патраної риби в літній період для зниження ризика захворювання на ботулізм.

Враховуючи зростання рівня гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, недопущення групових спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міста ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві разом з місцевою владою, ДУ “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” та національною поліцією посилює роботу моніторингових груп за суб’єктами господарювання, що виготовляють та реалізують харчові продукти, по контролю забезпечення дотримання вимог законодавства про харчові продукти і здійснення профілактичних та протиепідемічних заходів. Зокрема, заходи державного нагляду (контролю) за проведенням ярмаркових заходів в місті.