⇒ Попередня

Новини

15 грудня 2021

Про підробну алкогольну продукцію та як уникнути її придбання

За останні роки кількість контрафактної продукції імпортного алкоголю на полицях наших магазинів зросла в кілька разів. Це пов'язано з великою популярністю особливо у передсвятковий період.

Щоб захистити себе від купівлі підробленої алкогольної продукції, споживачам необхідно звертати увагу на такі ключові аспекти:
•    марка акцизного податку;
•    закупорка; 
•    етикетка; 
•    тара, в яку розлито алкоголь.

Марка акцизного податку – спеціальний знак встановленого зразка, яким маркуються алкогольні вироби. Наявність їх на цих товарах підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України. Оскільки марка акцизного податку є бланком документу суворої звітності, вона захищена спеціальними елементами захисту, які покликані унеможливити її підробку.

Етикетка та контретикетка повинні міцно триматися на пляшці. Під етикеткою не повинно бути повітряних утворень і складок. Усі написи мають бути чіткими, містити повну та достовірну інформацію. На фальшивки часто наклеюють тьмяні етикетки з розмитими написами. Оригінальні етикетки наклеюються на заводі автоматично, тому вони повинні бути рівні, без перекосів, розривів та слідів клею. Якщо розташування клею нерівномірне і на склі помітні його сліди, ці етикетки клеїлися не у заводських умовах.

Обов'язково повинен бути зазначений завод-виробник і його реквізити, а також наявна інформація про імпортера, який цей продукт офіційно завіз в Україну та ввів його в обіг. Якщо такої інформації немає, то і підприємство відсутнє, і продукція на ринок України потрапила нелегальним шляхом. 

На лицьовій стороні завжди є дата розливу, назва та адреса фірми-виробника, номер ліцензії, знак сертифікації. Дані про дату, час і місце розливу алкогольної продукції наносяться заводом-виробником на кожну пляшку. Ці написи повинні бути чіткими та легко зчитуватися. 

Щоб убезпечити свою продукцію від підробок, деякі заводи встановлюють сучасний лазерний комплекс, який випалює інформацію про розлив на ковпачках пляшки. Лазерне маркування не стирається і його неможливо вивести навіть засобами побутової хімії для повторного нанесення.

Закупорка. Для визначення, чи відповідає закорковування пляшок заводському виготовленню, потрібно візуально оглянути закупорку та визначити наявність загальних ознак, які допоможуть визначити заводським чи кустарним способом відбувалося закорковування алкогольної продукції.

Ознаки кустарного закорковування:
•    різь на закупорці накатана не повністю за довжиною – її накатка значно не доходить до верхнього та нижнього заходів;
•    різь на закупорці накатана не повністю за глибиною – наявний не весь профіль різі;
•    наявність порушення цілісності матеріалу пробки у вигляді аксіальних наскрізних прорізів до поверхні скла горловини пляшки;
•    при спробі розкорковування пляшки шляхом обертання пробки проти часової стрілки, перфорація не порушується, при цьому пробка прокручується навколо вінчика по колу і в результаті повністю знімається;
•    при перевертанні пляшки догори дном, наявне протікання рідини, яка міститься в ній;
•    цифрове зображення дати розливу на бічних поверхнях закупорки нанесено нерівномірно, суцільними штрихами;
•    нерівномірне розташування барвника, ледь помітний матовий ненасичений чорний колір;
•    нерівна відстань по вертикалі та по горизонталі між знаками;
•    окремі цифрові зображення є частково розмитими, що не дозволяє прочитати зміст.

Наявність вищеперерахованих ознак, які можливо виявити при візуальному спостереженні на кожній окремо взятій пляшці з алкогольною продукцією, дозволяє зробити висновок, що ці закупорки на алкогольній продукції несправжні та можуть бути закорковані саморобним способом.

Тому кожна із зазначених ознак повинна зупинити споживача, оскільки вони однозначно свідчать про фальсифікацію. Варто також урахувати, що трапляються досить якісні підробки, які можна встановити лише комплексними лабораторними дослідженнями.

Щоб убезпечити себе від придбання підробок, завжди уважно читайте етикетки та звертайте увагу на маркування товару. Обирайте товари у перевірених торгівельних точках. Безпечних вам продуктів!