⇒ Попередня

Новини

17 листопада 2022

Про стан забруднення атмосферного повітря у Києві 17 листопада

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря на території м. Києва за даними постів спостереження (п/с) Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського та ДУ "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського проводить систематичні спостереження за вмістом шкідливих речовин в атмосферному повітрі на 15 стаціонарних постах з періодичністю відбору проб 6 днів на тиждень, 3-4 рази на добу з визначенням середньодобових концентрацій шкідливих речовин. 

Станом на 17.11.2022 р. рівень забруднення атмосферного повітря на стаціонарних постах в м. Києві діоксидом сірки, діоксидом азоту, формальдегідом залишався високим. 

Реєструвалися такі перевищення граничнодопустимих середньодобових концентрацій (ГДК с.д.) шкідливих речовин:
- діоксид сірки (ГДКс.д.=0.05мг/м3) - у 1,4 – 1,9 рази на всіх постах, крім просп. Науки,37;
- діоксид азоту (NO2) (при ГДКс.д.=0.04 мг/м3) – у 1,5 – 3 рази на всіх постах, крім просп. Науки,37;
- формальдегід (при ГДКс.д.=0.003 мг/м3) – у 1 - 1,3 рази на всіх постах, крім просп. Науки,37;
- інші: зважені речовини (при ГДКс.д.=0.15мг/м3), оксид вуглецю (при ГДКс.д.=3.0 мг/м3) – без перевищень на всіх постах.

Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при горінні палива у двигунах автомобілів, у теплоенергетичних та опалювальних установках, при пожежах.

Враховуючи те, що більша частина стаціонарних постів спостереження розташовані переважно в зоні впливу автошляхів, то зазначені показники відображають забруднення атмосферного повітря переважно автотранспортом.

ДУ "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" проводить дослідження атмосферного повітря в житловій забудові м. Києва (на прибудинкових територіях) з визначенням максимально разових концентрацій шкідливих речовин в атмосферному повітрі.

За даними на 17.11.2022 р. перевищення граничнодопустимих максимально разових концентрацій (ГДК м.р.) шкідливих речовин в точках відбору проб в житловій забудові, не реєструвалися:
- вул. Григоровича-Барського, 7: азоту діоксид (при ГДК м.р. = 0.2 мг/м3); вуглецю оксид (при ГДК м.р. = 5.0 мг/м3); ангідрид сірчистий (при ГДК м.р. = 0.5 мг/м3) – без перевищень ГДК м.р.;
- вул. Данькевича, 4: вуглецю оксид – без перевищень ГДК м.р.;
- вул. Щербаківського, 72: азоту діоксид; вуглецю оксид; ангідрид сірчистий – без перевищень ГДК м.р.