⇒ Попередня

Новини

04 жовтня 2022

До уваги операторів ринку – експортерів харчових продуктів нетваринного походження: змінилась вартість видачі сертифікату здоров’я

До уваги операторів ринку – експортерів харчових продуктів нетваринного походження: змінилась вартість видачі сертифікату здоров’я, оскільки  зросла мінімальна заробітна плата в Україні. 

Від 1 жовтня 2022 року вартість становить 0,05х6700=335 грн. 

Головне управління Держпродспоживслужби в м.Києві нагадує, що оформлення сертифіката здоров’я при експорті харчових продуктів нетваринного походження відбувається при експорті харчових продуктів нетваринного походження для споживання людиною, підконтрольних Держпродспоживслужбі. Наприклад, кондитерські вироби, олія, спеції та прянощі, мука, консервовані фрукти та овочі, сік, чай, кава смажена, какао-порошок, вироби з макаронного тіста, дієтичні добавки, варення, джеми, соуси, гірчиця, вода мінеральна, напої, пиво, вина, тощо.

Сертифікат здоров’я видається на вимогу оператора ринку на харчові продукти, що відповідно до статті 26 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" вироблені на потужностях, зареєстрованих відповідно до вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Сертифікат здоров’я видається та засвідчується підписом державного інспектора територіального органу Держпродспоживслужби області або району, на яких покладено функції із здійснення державного контролю в сфері безпечності харчових продуктів, печаткою цього органу і містить повне прізвище, ім’я, по-батькові посадової особи, яка його підписала.

Документ видається англійською мовою в двох примірниках. Один екземпляр (оригінал) – оператору ринку, другий (копія), на яку ставиться оригінальна печатка територіального органу Держпродспоживслужби, – зберігається в територіальному органі. 

Оператор ринку харчових продуктів або уповноважена ним особа, який планує отримати міжнародний сертифікат на вантаж з харчовими продуктами нетваринного походження, що плануються до експорту, подає до територіального органу Держпродспоживслужби звернення про видачу міжнародного сертифіката. 

У зверненні зазначається:
– країна, до якої планується експорт харчових продуктів.
– опис харчових продуктів, в якому міститься інформація, передбачена формою Сертифіката здоров’я для харчових продуктів нетваринного походження, що затверджена Держпродспоживслужбою.
– інформація щодо наявності спеціальних вимог до цих продуктів (наприклад, лабораторні дослідження (випробувань) перед відправленням вантажу, необхідності ухвалення експортної потужності, ведення реєстрів експортерів тощо). Якщо такі спеціальні вимоги невідомі оператору ринку харчових продуктів або наявні факти/інформація, що свідчать про відсутність спеціальних вимог країни призначення (наприклад, в зовнішньоекономічному договорі/контракті не містяться відповідні положення), про це зазначається у зверненні;
– якщо на потужності, на якій здійснюється виробництво цих харчових продуктів, що призначені для експорту, планові та позапланові заходи державного контролю не проводилися протягом останніх 12 місяців, оператор ринку харчових продуктів або уповноважена ним особа надає окреме звернення  про проведення компетентним органом позапланового заходу державного контролю потужності оператора ринку. 

До звернення оператора ринку додається:
– копія зовнішньоекономічного договору/контракту;
– копії документів, що засвідчують наявність спеціальних вимог, встановлених компетентним органом країни призначення вантажу (в разі наявності);
– копії інших документів, що засвідчують характеристики вантажу харчових продуктів та транспортного засобу (за наявності - інвойс, CMR, товаро-транспортна накладна специфікація харчового продукту або іншій схожий за суттю документ).

Деталі за посиланням: http://kyiv-dpss.gov.ua/page/view/healthcertificates