Протягом травня 2026 року фахівцями Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві проведено комплекс заходів, спрямованих на захист здоров’я населення та забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства.
Основні результати роботи:
Участь у розслідуванні випадку групової захворюваності на гостру кишкову інфекцію. Вжито необхідних заходів реагування. Внаслідок захворювання постраждали 3 особи, серед яких 1 дитина.
Проведено 16 інспектувань у сфері безпечності харчових продуктів.
Розглянуто 43 звернення громадян.
Опрацьовано 157 вхідних та 89 вихідних документів, у тому числі інформаційно-аналітичні матеріали щодо готовності органів влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період.
Розглянуто 39 примірних чотиритижневих сезонних меню для закладів освіти, з яких 20 не погоджено через невідповідність встановленим вимогам.
Представники Управління також брали участь у роботі комісій Київської міської державної адміністрації та районних державних адміністрацій міста Києва з питань:
готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до роботи;
розподілу гуманітарної допомоги;
дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства;
розгляду звернень громадян;
моніторингу проведення ярмаркових заходів.
Крім того, на підставі звернень окружних прокуратур міста Києва фахівці Управління взяли участь у комплексних перевірках умов перебування осіб у кімнатах для затриманих та доставлених до чергових частин районних управлінь поліції. За результатами перевірок підготовлено та направлено відповідні інформаційні листи.
Управління й надалі продовжує системну роботу, спрямовану на забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення столиці, захист прав споживачів та створення безпечного середовища для мешканців міста Києва.
