
Щоденно фахівці Держпродспоживслужби в областях та в місті Києві проводять фітосанітарні процедури з метою захисту території країни від занесення і розповсюдження регульованих шкідливих організмів, які можуть бути виявлені в імпортній та вітчизняній продукції рослинного походження, а також при проведенні моніторингу і обстеження. Такі заходи забезпечують захист продовольчої безпеки України та її іміджу як надійного експортера на міжнародному ринку.
За період з 23.02.2026 по 01.03.2026 на підставі проведених фітосанітарних процедур до об'єктів регулювання, зокрема щодо експорту 839,4 тис. тонн зернових та олійних культур було оформлено 4 567 фітосанітарних сертифікатів.
Проведено 13 267 аналізів зразків відібраних від вітчизняних та імпортних об’єктів регулювання та в результаті їх проведення було виявлено 1 вид карантинного організму, відсутнього в Україні:
тютюнова білокрилка (Bemisia tabaci Gen.) в 1 випадку (в мертвому стані).
А також 4 види та 1 рід карантинних організмів, обмежено поширених в Україні:
західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.) в 1 випадку;
амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) в 50 випадках;
сорго алепське (гумай) (Sorghum halepense (L.) Pers.) в 1 випадку;
золотиста картопляна нематода (Globodera rostochiensis (Wollenweber) в 1 випадку;
повитиці (Cuscuta spp.) в 7 випадках.
Та 1 вид регульованого некарантинного шкідливого організму:
стеблова нематода картоплі (Ditylenchus destructor Thorne) в 1 випадку.
