⇒ Попередня

Новини

26 липня 2022

Про стан забруднення атмосферного повітря у Києві 26 липня

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря на території м. Києва за даними постів спостереження (п/с) Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського та ДУ "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

Станом на 26.07.2022 р. за даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського рівень забруднення атмосферного повітря на стаціонарних постах в м. Києві по діоксиду азоту та формальдегіду залишався високим. 

Реєструвалися такі середньодобові концентрації шкідливих речовин:
- зважені речовини (пил) (ГДКс.д.=0.15мг/м3) – без перевищень на всіх постах;
- діоксид сірки (SO2) (ГДКс.д.=0.05мг/м3) – без перевищень на всіх постах;
- оксид вуглецю (СО) (ГДКс.д.=3.0 мг/м3) – без перевищень на всіх постах;
- діоксид азоту (NO2) (ГДКс.д.=0.04 мг/м3) – у 1,8-3 рази на всіх постах, крім пр-т Науки, 37;
- формальдегід (ГДКс.д.=0.003 мг/м3) – 1,3-3,7рази на всіх постах.

Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при горінні палива у двигунах автомобілів, у теплоенергетичних та опалювальних установках, при пожежах.

Стаціонарні пости спостереження розташовані переважно в зоні впливу автошляхів та зазначені показники відображають переважно забруднення атмосферного повітря автотранспортом.

ДУ "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" проводить дослідження атмосферного повітря в житловій забудові м. Києва (на прибудинкових територіях) з визначенням максимально разових концентрацій шкідливих речовин в атмосферному повітрі.

За даними на 26.07.2022 р. перевищення граничнодопустимих максимально разових концентрацій (ГДКм.р.) шкідливих речовин в точках відбору проб в житловій забудові, не реєструвалися. Концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі становлять:
- вул. Григоровича, 7: азоту діоксид (при ГДК м.р.- 0,2  мг/м3) – 0,04  мг/м3; вуглецю оксид (при ГДК м.р.- 5,0  мг/м3) – 0,7 мг/м3; ангідрид сірчистий (при ГДК м.р.- 0,5  мг/м3) - 0,1 мг/м3;
- вул. Данькевича – вуглецю оксид – 1,3 мг/м3;
- вул. Марини Цвєтаєвої + Закревського: діоксид азоту - 0,03 мг/м3, сірчистий ангідрид - менше 0,005 мг/м3.