⇒ Попередня

Новини

19 липня 2022

Про стан забруднення атмосферного повітря у Києві 19 липня

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря на території м. Києва за даними постів спостереження (п/с) Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського та ДУ "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

Обсерваторія проводить систематичні спостереження за вмістом шкідливих речовин в атмосферному повітрі на 15 стаціонарних постах з періодичністю відбору проб 6 днів на тиждень, 3-4 рази на добу з визначенням середньодобових концентрацій (ГДКс.д.) шкідливих речовин. Станом на 19 липня рівень забруднення атмосферного повітря на стаціонарних постах в м. Києві по діоксиду азоту та формальдегіду залишався високим.

Реєструвалися такі середньодобові концентрації шкідливих речовин:
- зважені речовини (пил) (ГДКс.д.=0.15мг/м3) – без перевищень на всіх постах;
- діоксид сірки (SO2) (ГДКс.д.=0.05мг/м3) – без перевищень на всіх постах;
- оксид вуглецю (СО) (ГДКс.д.=3.0 мг/м3) – без перевищень на всіх постах;
- діоксид азоту (NO2) (ГДКс.д.=0.04 мг/м3) – у 1,75-3 рази на всіх постах, крім пр-т Науки, 37;
- формальдегід (ГДКс.д.=0.003 мг/м3) – 1,3-2 рази на всіх постах.

Враховуючи те, що стаціонарні пости спостереження розташовані переважно в зоні впливу автошляхів, то зазначені показники відображають переважно забруднення атмосферного повітря автотранспортом.

ДУ "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" проводить дослідження атмосферного повітря в житловій забудові Києва (на прибудинкових територіях) з визначенням максимально разових концентрацій шкідливих речовин в атмосферному повітрі.

За даними на 19 липня перевищення граничнодопустимих максимально разових концентрацій (ГДКм.р.) шкідливих речовин в точках відбору проб в житловій забудові, не реєструвалися.

Концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі становлять:
- вул. Григоровича, 7: азоту діоксид (при ГДК м.р.- 0,2  мг/м3) – 0,03  мг/м3; вуглецю оксид (при ГДК м.р.- 5,0  мг/м3) – 0,8 мг/м3; ангідрид сірчистий (при ГДК м.р.- 0,5  мг/м3) - 0,1 мг/м3.
- вул. Данькевича, 4: вуглецю оксиду – 1,2 мг/м3.
- перехрестя Марини Цвєтаєвої+Закревського - азоту діоксид – 0,07 мг/м3, ангідрид сірчистий- 0,19  мг/м3.
- вул. Щербаківського, 72: азоту діоксид – 0,04 мг/м3, ангідрид сірчистий- 0,1  мг/м3, вуглецю оксид – 1,3 мг/м3.