⇒ Попередня

Новини

13 червня 2022

ГУ ДПСС в м. Києві спростовує інформацію щодо випадків захворювання на холеру в Києві.

Головне управління Держпродспоживслужби в м.Києві, як контрольно-наглядовий орган, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, інформує, що станом на 13 червня 2022 року санітарно-епідемічна ситуація на території Києва благополучна та контрольована.

За період з 24.02.2022 по 13.06.2022 повідомлень про випадки харчових отруєнь, гострих кишкових інфекцій, у тому числі холери з ДУ " Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", Департаменту охорони здоров'я КМДА, лікувальних закладів столиці - не надходило.

Довідково:

Холера — це гостра кишкова інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах, та без вчасно наданого належного лікування може призвести до смерті.

Останні випадки холери в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007, 2011 роках. У 1998 році у Донецькій області 2 випадки та 1 випадок у Криму, у 1999 році 2 випадки у Дніпропетровській, 4 в Донецькій, 3 в Запорізькій та 1 випадок в Одеській областях. У 2007 році було зареєстровано 1 випадок захворювання на холеру у м. Суми, та в 2011 році у Донецькій області - 33 випадки холери та 24 випадки вібріоносійства.

Широкому розповсюдженню холери сприяє вкрай незадовільний санітарно-комунальний стан окремих територій в умовах військового стану, зокрема, недостатнє забезпечення населення доброякісною питною водою, руйнування та аварійний стан каналізаційних мереж, суттєві недоліки в санітарній очистці постраждалих внаслідок військових дій населених пунктів, відсутність локальних очисних споруд в інфекційних стаціонарах.

Враховуючи вищевикладене, прогноз щодо виникнення холери в деяких регіонах України залишається реальним.

З метою недопущення виникнення та поширення холери на території України в цілому, та на території міста Києва взагалі, розроблена система епідеміологічного нагляду за холерою та проведення протиепідемічних заходів.

Епіднагляд при холері передбачає систему заходів, направлених на своєчасне виявлення хворих на холеру та вібріононосіїв, виявлення холерного вібріону в об'єктах довкілля, розробку рекомендацій по плануванню та проведенню профілактичних та протиепідемічних заходів з оцінкою їх ефективності. 

На території міста Києва епідеміологічний нагляд за холерою здійснює Державна установа «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України».

Щорічно в період з 01.06 по 01.10 двічі на місяць при t води вище 16 град. C, організовуються та проводяться дослідження на холеру води відкритих водоймищ у визначених стаціонарних точках забору проб води.

Обов'язковому бактеріологічному дослідженню підлягає вода відкритих (поверхневих) водоймищ в зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання, у місцях викиду стічних вод, незалежно від їх очистки, в місцях масового рекреаційного водокористування, стічні води інфекційних стаціонарів. В місцях відбору проб з відкритих водоймищ також організовано проведення фізико-хімічних та бактеріологічних досліджень, згідно діючим нормативним документам.

За період з 1 по 13 червня від Державної установи «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» інформації щодо виділення культур холерних вібріонів у воді відкритих водоймищ та реєстрації підозрілих випадків і випадків захворювання на холеру на території міста Києва не надходило.