Найпоширеніший шлях передавання — через слину інфікованих ссавців які кусають або дряпають людину. Наразі не існує ефективного лікування сказу після появи клінічних ознак.
До 99% випадків сказу у людей трапляються через укуси скажених собак. Смертям від сказу можна запобігти за рахунок вакцинації домашніх тварин для профілактики.
Щорічно вакцинуйте своїх чотирилапих друзів, починаючи з 3-місячного віку, щоб убезпечити їх і себе.
Якщо плануєте подорож за кордон із собакою, котом чи фреткою, обов’язково здайте FAVN-тест на антитіла до сказу.
Обирайте Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи — перший в Україні референс-центр, який спеціалізується на точній і надійній діагностиці.
Вся інформація щодо некомерційного перевезення тварин тут: bit.ly/4igpJzU
Де здати зразки?
03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, корпус А
Графік роботи: пн-пт.: 9:00 – 17:00
Тел.: +38 (050) 650 42 30
E-mail: priemka-pat@vet.gov.ua