⇒ Попередня

Новини

21 березня 2022

!!! ПРИПИНЕНО ПЕРЕВІРКИ, ОКРІМ КОНТРОЛЮ ЗА ЦІНАМИ НА ТОВАРИ, ЯКІ МАЮТЬ ІСТОТНУ СОЦІАЛЬНУ ЗНАЧУЩІСТЬ

13 березня 2022 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».

Уряд постановив припинити проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”.

Також зазначив, протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, виключно на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері, за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341.

Крім того, 18 березня 2022 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 311 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 і від 9 грудня 2020 р. № 1236».

Тобто, Уряд встановив, що на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 р., на окремі товари такі як: борошно пшеничне вищого сорту, молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії C1, птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої), батон, олія соняшникова рафінована граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) та торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов'язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу.