У сучасному світі все більше українців надсилають посилки за кордон — рідним, друзям чи клієнтам. Часто в таких відправленнях містяться продукти рослинного походження: сухофрукти, горіхи, насіння, трав’яні чаї спеції, зерна, листя, квіти, живі рослини, навіть дерев’яні вироби без обробки. Такі товари можуть нести ризики для сільського господарства інших країн — шкідники, хвороби, бур’яни. Тому важливо розуміти, що експорт таких товарів має свої правила, адже вони є об’єктами фітосанітарного контролю.
Щоб посилка не була затримана або знищена в країні призначення, відповідно до законодавства України та міжнародних вимог, більшість продуктів рослинного походження при відправці за кордон мають супроводжуватись фітосанітарним сертифікатом, який підтверджує, що продукція не містить шкідливих організмів і є безпечною для країн до яких прямує поштове відправлення. Недотримання цих вимог призводить до отримання нотифікаційних повідомлень, що псує імідж України як надійного партнера на міжнародному ринку.
Вчергове звертаємо увагу громадян, суб’єктів господарювання, поштових служб, які планують відправку посилок з рослинами та продуктами рослинного походження за кордон про необхідність супроводження таких посилок фітосанітарними сертифікатами. Перелік об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 №1177 “Деякі питання реалізації Закону України “Про карантин рослин”.