Володимир Кустуров виступив онлайн-доповідачем на науково-виробничому семінарі «Проблеми та перспективи боротьби з африканською чумою свиней у Житомирській області». Наголосив на важливості системного підходу до стримування поширення хвороби та необхідності дотримання біобезпеки на всіх рівнях.
У семінарі взяли участь представники Житомирської обласної військової адміністрації та громад, спеціалісти регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, користувачі мисливських угідь та професорсько-викладацький склад Поліського національного університету.
У низці областей також проводяться спільні семінари та наради для оперативного реагування на спалахи. Лише спільними зусиллями зможемо контролювати ситуацію та мінімізувати збитки.
На жаль, станом на сьогодні в Україні зафіксовано 17 активних спалахів АЧС у 8 областях, з них 10 – серед диких тварин.
У разі підтвердження АЧС вживаються заходи відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, зокрема:
Карантинні обмеження у неблагополучних пунктах.
Вилучення та знищення всіх сприйнятливих тварин і зараженої сировини в осередках інфекції.
Зонування територій та зменшення чисельності диких кабанів.
Контроль за переміщенням підконтрольних вантажів із неблагополучних зон.
Встановлення карантинних постів, дезінфекція автотранспорту на в’їздах/виїздах.
АЧС не становить небезпеки для людини, але може повністю знищити поголів’я свиней у господарстві! Біобезпека – головний інструмент захисту! Дотримання правил, своєчасна діагностика та відповідальне ставлення – запорука контролю над хворобою.