⇒ Попередня

Новини

27 грудня 2024

Заступник начальника управління – начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Ірина Мазепа за дорученням в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Анатолія Катеренчука взяла участь в ефірі «Українського радіо»

Заступник начальника управління – начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Ірина Мазепа за дорученням в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Анатолія Катеренчука взяла участь в ефірі «Українського радіо» на тему: «Як обрати безпечну живу чи штучну ялинку?»

Якщо Ви плануєте прикрасити оселю живою ялинкою і убезпечитися від придбання нелегально зрубаних дерев, врахуйте наступні поради.

Обирайте дерево на спеціалізованих, затверджених міською владою ялинкових майданчиках. Це збільшить шанси купівлі легально зрубаних дерев.

Пам’ятайте, що відповідно до частини першої статті 15 та частини четвертої статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» - споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію та на перевірку її якості та безпеки, а тому не соромтеся запитати у продавця про деталі заготівлі ялинки, адже Ви маєте право знати, звідки ваше дерево. Поцікавтеся чи є у правця дозвіл на розміщення об’єкту торгівлі, накладна з лісництва або товаро-транспортна накладна, документи про якість, безпеку (висновок про вміст радіоактивних речовин). На вимогу споживача продавець зобов’язаний надати ці документи.

Перевірте чи є на дереві етикетка, або спеціалізована бірка зі штрих-кодом, що містить інформацію про місце заготівлі, лісозаготівельника та його підпорядкування. Етикетки в руках продавців окремо від дерев не рахуються. Наявність маркування гарантує, що дерево вирощене без шкоди для природи.

Чи зареєстрований код з етикетки на сайті державного підприємства «Лісогосподарського інноваційно – аналітичного центру» Державного агентства лісових ресурсів України, якщо так, то придбання таких дерев не шкодить природі, а навпаки сприяє відновлювальному характеру лісу. Якщо ні, то його зрубали незаконно і про такі випадки слід інформувати Департамент територіального контролю м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та правоохоронні органи, фіксуючи порушення фото та відео зйомкою. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу або за торгівлю з рук у невстановлених місцях, передбачена адміністративна відповідальність відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», а от за перевезення, зберігання та збут незаконно зрубаних дерев, що призводить до шкоди довкіллю, передбачена кримінальна відповідальність згідно статті 246 Кримінального кодексу України.

Детальніше: https://youtu.be/hPfW5ixXEAc?si=q63nZfxRSod5e62c