Щоб запобігти розповсюдженню регульованих шкідливих організмів з дерев’яним пакувальним матеріалом запроваджений Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів № 15 “Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі”(МСФЗ № 15).
Дерев’яний пакувальний матеріал у міжнародній торгівлі використовують, як супровідний матеріал за умов його окорування, термічної обробки або знезараження, про що свідчить наявність маркування на ньому з двох протилежних боків для доступності та легкого його розпізнавання.
Маркування повинне мати прямокутну або квадратну форму і розташовуватися в межах обмежувальної лінії з вертикальною лінією, що відокремлює символ від компонентів коду.
Маркування повинно легко читатися та бути нанесене фарбою чи шляхом випалювання, що не змивається і не переноситься на інші предмети.
Маркування включає:
• у лівій частині - символ та скорочену назву Міжнародної конвенції про захист рослин (IPPC);
• у правій частині - дволітерний код країни виробника дерев’яного пакувального матеріалу; код виробника дерев'яного пакувального матеріалу; символи HT (теплова обробка) або MB (обробка бромистим метилом);
• у межах кордону маркування не повинно містити ніякої іншої інформації.
Для маркування дерев’яного пакувального матеріалу використовується фарба зеленого або синього кольору. Використання фарб інших кольорів не дозволяється. Дія цього стандарту поширюється на весь пакувальний матеріал з деревини товщиною більше 6 мм: пакувальні блоки, коробки, пакувальні ящики, кріпильна деревина, піддони, кабельні барабани, котушки/бабіни, які можуть знаходитися майже у всіх вантажах, включаючи і ті, які не підлягають фітосанітарному контролю.
Виробники дерев’яного пакувального матеріалу, що включені до Реєстру, повинні дотримуватись процесів виготовлення та термообробки дерев’яного пакувального матеріалу, а саме проводити виготовлення дерев’яного пакувального матеріалу тільки з окорованої неураженої шкідливими організмами деревини, не допускати наявність шкідливих організмів у живому стані або личинкових отворів діаметром більше 3 мм, що можуть бути утворені регульованими шкідливими організмами (зокрема вусачами роду Monochamus).
Для отримання детальнішої інформації звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві