Для недопущення розповсюдження регульованих шкідливих організмів з дерев’яним пакувальним матеріалом запроваджений Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів № 15 “Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі”(МСФЗ № 15). Дерев’яний пакувальний матеріал, який не пройшов контроль, несе загрозу фітосанітарній безпеці України.
Дерев’яний пакувальний матеріал в міжнародній торгівлі використовують, як супровідний матеріал за умов його окорування, термічної обробки або знезараження, про що свідчить наявність маркування на ньому з двох протилежних боків для доступності та легкого його розпізнавання. Маркування повинне мати прямокутну або квадратну форму і розташовуватися в межах обмежувальної лінії з вертикальною лінією, що відокремлює символ від компонентів коду. Маркування повинно легко читатися та бути нанесене фарбою чи шляхом випалювання, що не змивається і не переноситься на інші предмети.
Маркування включає:
Для маркування дерев’яного пакувального матеріалу використовується фарба зеленого або синього кольору. Використання фарб інших кольорів не дозволяється. Дія цього стандарту поширюється на весь пакувальний матеріал з деревини товщиною більше 6 мм: пакувальні блоки, коробки, пакувальні ящики, кріпильна деревина, піддони, кабельні барабани, котушки/бабіни, які можуть знаходитися майже у всіх вантажах, включаючи і ті, які не підлягають фітосанітарному контролю.
Виробники дерев’яного пакувального матеріалу, що включені до Реєстру, повинні дотримуватись процесів виготовлення та термообробки дерев’яного пакувального матеріалу, а саме проводити виготовлення дерев’яного пакувального матеріалу тільки з окорованої неураженої шкідливими організмами деревини, не допускати наявність шкідливих організмів у живому стані або личинкових отворів діаметром більше 3 мм, що можуть бути утворені регульованими шкідливими організмами (зокрема вусачами роду Monochamus).
Головне управління Держпродспоживслужби в м.Києві звертає увагу суб’єктів господарської діяльності, які використовують дерев’яний пакувальний матеріал в міжнародній торгівлі, дотримуватися усіх фітосанітарних вимог, правил, щоб уникнути бар’єрів у міжнародній торгівлі та не завезти карантинних організмів на територію нашої країни.
Для отримання детальнішої інформації звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Волинська, 12, електронна пошта: fitos1@kyiv-dpss.gov.ua, fitos2@kyiv-dpss.gov.ua, fitosan@kyiv-dpss.gov.ua
або за телефоном (044) 245-87-29