Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві за дорученням в.о. Начальника ГУ ДПСС в м. Києві Анатолія Катеренчука взяли участь у чотириденному заході у Івано-Франківській області, де детально розглянули питання профілактики, діагностики та ліквідації ящуру та сибірки.
Задля посилення готовності до реагування, у разі підозри або підтвердження хвороби, разом працювали спеціалісти всіх головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києва, а також Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи ДНДІЛДВСЕ.
Насичена теоретична і практична програма включала виїзна місце імітованого спалаху хвороб з можливістю на практиці відпрацювати дії Держпродспоживслужби.
У перший день учасники сконцентрувалися на симуляційних вправах стосовно ящуру:
раннє виявлення ящуру та сповіщення, елементи та практика,
заходи біобезпеки в господарстві,
епідеміологічне розслідування,
відбір зразків,
ветеринарно-санітарні заходи у разі підозри або підтвердження ящуру,
забій тварин.
Другий день навчання розглянули питання:
безпечна утилізація,
очищення та дезінфекція,
застосування вакцинації.
Окрім того, учасники мали можливість попрацювати у групах. Одна група отримала інформацію про підозру захворювання тварин на ящур і пропрацювала питання реагування на підозру спалаху. Інша група – інформацію про підтвердження захворювання і пропрацювала питання реагування у випадку підтвердження спалаху хвороби.
У третій день навчального заходу стосовно ящуру та сибірки учасники виїжджали на ферму – місце імітованого спалаху хвороб і на практиці відпрацьовували необхідні дії.
Одна група відпрацьовувала дії персоналу у випадку підозри чи підтвердження спалаху сибірки, інша – ящуру.
Окрім того, приділили увагу:
відбору зразків для діагностичних досліджень, їх пакуванню, маркуванню та транспортуванню до уповноваженої ветеринарної лабораторії,
біобезпеці під час роботи на фермі,
плануванню знищення трупів на місцевості.
Четвертий день навчального заходу стосувався сибірки:
Захід організовано спільно з проєктом EU4SaferFood. Такі заходи підвищують готовність до реагування на спалахи ящуру та сибірки, забезпечуючи практичне відпрацювання дій, швидку діагностику і координацію між фахівцями, що є важливим для захисту здоров'я тварин і людей.