⇒ Попередня

Новини

27 вересня 2024

Вартість харчового продукту – важливий фактор, який враховують споживачі при його виборі. Тому інформація на ціннику товару повинна бути точною, зрозумілою, лаконічною і не вводити в оману покупця.

Держпродспоживслужба нагадує - Інструкцією про порядок позначення роздрібних цін в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0004-97#o15)  визначено, що ярлики цін (цінники) та покажчики цін  для продовольчих товарів повинні  мати  такі реквізити:
- для вагових  товарів  -  назва  товару,  сорт,  ціна  за один кілограм або за сто грамів;
- для товарів  чи  напоїв,  що  продаються  на розлив,  - назва товару чи напою, сорт, ціна за одиницю місткості або одиницю ваги;
- для штучних  товарів  та  напоїв  в пляшках - назва товару чи напою, вага або місткість, сорт, ціна за штуку;
- для товарів,  що розфасовані,  - назва товару,  сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів,  вага одиниці розфасовки, ціна за одиницю розфасовки.

Дуже важливо дотримуватись цих простих правил задля уникнення неприємних ситуацій, коли споживач ціну за 100 грам приймає за ціну за 1 кілограм.

Важливо! Оформлення засобів інформування про ціни проводиться до надходження товару до торговельного залу. До початку роботи співробітники магазину повинні перевірити наявність і правильність  оформлення  (цінників).

Якщо ви вважаєте, що ваші права споживача порушено і суб’єкт господарювання відмовляється задовольнити ваші вимоги відповідно до чинного законодавства - звертайтесь до Держпродспоживслужби або до її територіальних органів. (https://dpss.gov.ua/sluzhba/teritorialniorgani)