До Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві періодично надходять звернення громадян щодо поширення маловідомого бур’яну, який кияни помилково сприймають як амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia), особливо в період його цвітіння.
Державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, обстежуючи місця засмічення бур’яном, фіксують те, що рослина, яку часто-густо вважають амброзією – насправді є золотарник (золотушник) канадський (Solidago canadensis).
Цю рослину часто плутають з амброзією полинолистою, хоча вони відносяться до різних видів. Золотарник канадський, або Золотушник канадійський (Solidago canadensis) не включений до Переліку регульованих шкідливих організмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 29.11.2006 № 716, та не є карантинним організмом.
Коренева система його у вигляді кореневища з корінням, які розташовані на глибині 25-30 см. Стебло у верхній частині розгалужене, густо вкрите листям, біля основи дерев’янисте, висотою 60-170 см. прямостояче, листки на коротких черешках, чергові видовженоланцетні, на верхівці загострені, з зубчастими пластинками. З верхнього боку частіше голі, знизу опушені. Довжина листа 5-12 см. Верхні листки більш вузькі. Колір листя і стебел від світло-зелених до темно-зелених.
Золотисто-жовті невеликі квітки зібрані в дрібні кошики, що утворюють густу широку волоть пірамідальної форми. Плід — сім’янка з чубком, нагадує плід кульбаби.
Не плутайте золотарник з карантинним бур’яном амброзією полинолистою. Вони дуже легко розрізняються По-перше, квіти амброзії невиразні, зеленого чи жовтуватого кольору. По-друге, листки амброзії двічі перисторозсічені (за формою нагадують листя полину – звідки й пішла видова назва рослини), а в золотарника – цілісні. Плоди амброзії мають не чубчик, а
5-7 зубців, що утворюють своєрідну «корону». Більше про амброзію читайте http://kyiv-dpss.gov.ua/upload/files/ambrosia.pdf