Оголошення

Новини

Результати санітарно-мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень проб води на пляжах Києва


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві повідомляє, що за результатами санітарно-мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень проб води в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва, де можливий відпочинок із купанням (надалі - пляжі), проведених Державною установою «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», встановлено наступне.

Досліджені проби води відкритих водойм на 18.06.2021 не відповідають вимогам Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №172 та Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №173, а саме:

- перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) на пляжах «Венеція», «Веселка», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін», «Чорторий» та «Центральний»;
- водневий показник – пляжі «Райдуга» та «Галерний»;
- біохімічна потреба в кисні (БПК5): пляжі «Райдуга», «Тельбін», «Галерний», «Вербний» та «Пуща-Водиця».

Досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах Києва станом на 18.06.2021 не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених наказом Міністерства  охорони здоров’я  України від 12 травня 2010 року №400 за наступним показником:

- загальне залізо: пляж «Передмістна Слобідка», «Центральний» та «Чорторий».

Питні фонтанчики на пляжі «Троєщина» відсутні.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві з цього приводу поінформовано Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) та Комунальне підприємство «Плесо». Пропонуємо інформувати населення щодо запровадження користування пляжами, на яких встановлено перевищення санітарних нормативів виключно як зонами відпочинку населення без купання та заборони використання води питних фонтанчиків на пляжах з перевищеннями санітарних нормативів.  
 


Автор: Редактор від 18.06.2021