Оголошення

Новини

Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві залучають громадськість до боротьби з фальсифікованою продукцією


Низка зустрічей з представниками громадських об’єднань організована у столиці. Зокрема, у цьому місяці Головним управлінням проведено 8 зустрічей з Асоціаціями де обговорено питання подальшої співпраці а також алгоритми дій при виявлені фальсифікованої продукції споживачем.
Пом’якшення карантинних заходів у Києві відкриває більше можливостей посилити нагляд за продукцією, яка є небезпечною та несе загрозу спільним інтересам суспільства.У трактуванні Закону України «Про захист прав споживачів» фальсифікована продукція – це продукція виготовлена з порушенням технології  або неправомірним використанням знаку для товарів та послуг, чи копіюванням форми, упаковки зовнішнього оформлення, а також неправомірним відтворенням товару іншої особи.

Якщо під час проведення планових або позапланових заходів державного нагляду (контролю) реалізації продукції на території Києва виявлена фальсифікована (підроблена) продукція, спеціалістами Головного управління складається Акт порушень, відповідно до вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів.

Введення в обіг фальсифікованої продукції заборонено законом. У разі підтвердженої фальсифікації товару, за необхідності висновком експертизи, після позапланового заходу споживачу має бути повернуто сплачену за товар грошову суму.  Або ж за його вибором та на вимогу споживача проведено заміну товару на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника).  Все це відбувається в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору.

У випадку наявності в обігу фальсифікованої продукції перевіряючими контролюючого органу ставиться відповідна позначка в Акті перевірки. Таким чином Головне управління забороняє реалізацію продукції, яка є фальсифікованою шляхом видачі відповідного Рішення «Про заборону подальшої реалізації фальсифікованої продукції». Рішення обов’язкове до негайного виконання.

У разі не виконання суб’єктом господарювання даного рішення за подальшу реалізацію продукції, забороненої відповідним державним органом до суб’єкта господарювання застосовуються штрафні санкції у розмірі п'ятисот відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Коли ж відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат – у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо під час перевірок характеристик продукції виявлено ознаки фальсифікації продукції, порушення прав інтелектуальної власності або інших правопорушень, притягнення до відповідальності за вчинення яких не належить до компетенції органів ринкового нагляду, інформація передається відповідним уповноваженим державним органам.


Автор: Редактор від 14.05.2021